• На ринку з 2002 року!
  • No1 : Найширший асортимент продукції!
  • office@poliservice.com.ua
[forms ID=1]

Львів, Городоцька, 280

office@poliservice.com.ua

(032) 244-17-70, (067) 672-71-89

Телефонуйте!

Дренажна канава

Водовідвідна або дренажна канава на дачі

 

Водовідвідна канава – найпростіший і найдешевший спосіб справитися із зайвою вологою на дачній ділянці. В даній статті ми розповімо про переваги такого типу дренажу, про технологію створення та методи укріплення водовідвідних канав.

Водовідвідна або дренажна канава на дачі


Переваги та недоліки дренажної канави


Як ми вже зазначили, головна перевага – це доступна ціна. Для створення канави вам не знадобляться дорогі будівельні матеріали, спеціальна техніка, бригада робітників. Єдине, що ви повинні мати – це штикова лопата і трішки вільного часу.

Простота та дешевизна водовідвідної канави не скасовує того факту, що вона буде справлятися зі своїм завданням, тобто виводити дощові осади за межі території. Звичайно ж, ефективність такої конструкції буде меншою в порівнянні з поверхневим лінійним водовідводом.

Меншим буде і експлуатаційний строк такої канави і менш привабливим - зовнішній вигляд. Вона потребує ретельного догляду і частого ремонту, тому що бокові схили мають здатність осипатись, а сама канава – забиватись.

Куди не можна випускати воду із канави:


- в неукріплені яри, які мають схильність розмиватися;
- у ставки, де ловлять рибу;
- у непроточні ставки;
- у водойми, на берегах яких розміщені території для пляжного відпочинку;
- у місця, де ґрунт має схильність до заболочування (наприклад, замкнуті низини).

Як укріпити водовідвідну канаву


Як уже зазначалось, головний недолік цього типу дренажної системи полягає у схильності до розмивання та обвалення стінок.

Найбільш простим способом боротьби із цим недоліком є створення на дні та по боках дренажного шару з піску та щебеню (або гравію). Оптимальна товщина такої «подушки» - 8-10 сантиметрів.

Для укріплення схилів канави спеціалісти рекомендують насадження різноманітних рослин, як дикоростучих, так і декоративних. Їх коренева система запобігатиме обвалам ґрунту. Цей метод був відомий ще нашим предкам та не втрачає своєї актуальності.

Більш сучасний метод укріплення – використання георешітки. Її прикріплюють по боках та на дні канави за допомогою спеціальних металевих милиць.

Також можна вимостити траншею природним каменем. Це значно збільшує її експлуатаційний строк, не говорячи вже про стильний зовнішній вигляд конструкції.

Укріплення канави природним каменемЯк спорудити канаву власноруч


1. Перш за все визначте місця на дачній ділянці, в яких систематично накопичуються атмосферні опади. Дочекайтесь сильного дощу і одразу після його закінчення вийдіть і огляньте всю територію.

2. Визначте, чи знаходиться ваша дачна ділянка на невеликому схилі? Найкращий варіант – коли вона знаходиться під певним уклоном в сторону центрального водовідводу. В такому випадку достатньо буде вирити канаву однакової глибини, яка буде мати вигляд букви П або Г. Рідко, втім трапляється, що дачна ділянка знаходиться на абсолютно горизонтальній поверхні. В цьому випадку доведеться виривати канаву по всьому периметру.
В силу своєї ефективності великою популярністю користується схема канави у вигляді «ялинки».

3. Переходимо безпосередньо до виривання канави, користуючись штиковою лопатою. Її оптимальна глибина сягає 0,7 метра, ширина – 0,5 метра, а бокові схили повинні знаходитись під кутом 30 градусів. Як ми вже зазначали, для того, аби виконувати свою функцію ефективно, канава повинна знаходитись під певним уклоном (декілька градусів). Створити його дуже просто? З кожним прокопаним метром збільшуйте глибину канави на один сантиметр. Майте на увазі: якщо на шляху канави проростають кущі або дерева, їх обов’язково потрібно позбутись, інакше насадження сприятимуть її швидкому забиванню. У випадку, якщо траєкторія канави пролягає через садові доріжки, слід прокласти під ними азбестові труби.

4. Після того, як прокопана канава об’єдналась з центральним стоком, займіться укріпленням її схилів. Методи укріплення ми розглянули раніше у статті.

5. Не забувайте регулярно прочищати водовідвід!
Водовідвідні канави бачили усі, хто хоч раз проїжджав по українському селу. Цей метод можна навіть назвати традиційним. Більш сучасні та ефективні технології водовідводу – це поверхневий лінійний та точковий дренаж. 

Щоб отримати консультацію або замовити матеріали для дренажу, телефонуйте або відправляйте повідомлення:
+38 (032) 244-17-70, 243-12-13
+38 (067) 672-71-89
E-mail: office@poliservice.com.ua