• На ринку з 2002 року!
  • No1 : Найширший асортимент продукції!
  • office@poliservice.com.ua

Львів, Городоцька, 280

office@poliservice.com.ua

(032) 244-17-70, (067) 672-71-89

Телефонуйте!

Монтаж системи поверхневого водовідведення

Монтаж системи поверхневого водовідведення

Поверхневий водовідвід (іншими словами – дренаж) потрібен для того, аби збирати розталу і дощову воду з різних типів поверхні і направляти її на дренажні поля, в системи інфільтрації, дощову каналізацію і т.д. Сьогодні це обов’язкова опція при інженерному оснащенні будівельних об’єктів.

як змонтувати систему поверхневого водовідведення

Канали водовідводу встановлюються у траншеї, на спеціальний шар-підстилку товщиною 10-20 см. Товщина підстилки залежить від потенційних навантажень на зону закладення каналів. Бетонна подушка виготовляється із тяжкого бетону марки В25. З боків канали укріплюються відкосами, їх ширина від стінок до основи складає від 10 до 20 сантиметрів з кожної сторони (ширина підбирається в залежності від сили потенційного навантаження). Після того, як монтаж закінчено, решітка повинна опинитись на три-п’ять сантиметрів нижче відмітки дорожнього покриття.


Монтаж розпочинається зі встановлення пісковловлювача або ж лотка з вертикальним водозливом. Ці елементи конструкції повинні розміщуватись на найнижчій позначці траси, від неї мотузкою робиться розмітка лінії укладання каналів. З одного кінця каналів є паз, з другого – шпунт, завдяки яким канали об’єднуються встик. Стики не потребують додаткових заходів по герметизації.

монтаж пісковловлювача

Якщо є потреба зробити кутове з’єднання, решітки та канали розпилюються і стикуються «в ус». Канали розпилюються перпендикулярно, за допомогою ручної пилки з алмазним диском. Потрібно при цьому захопити обидві його стінки. Такий спосіб розпилювання стосується бетонних та полімер бетонних каналів.


Якщо канали прокладаються в асфальтовому покритті, решітку при асфальтуванні потрібно прикрити смужкою ДВП або якогось іншого матеріалу. При асфальтуванні території на канали обов’язково слід вдягати решітки. Абсолютно неприпустимо, щоб вантажна або асфальтоукладальна машина наїжджала на канали.

Захист водовідводних каналів решітками

Якщо покриття бетонне, в ньому обов’язково мають бути температурні шви. Вони розташовуються на відстані півтора-два сантиметри з кожної сторони, паралельно до дренажної лінії.

Якщо канали встановлюються на дорогах, де часто проїжджає легковий транспорт, обов’язково під ними повинна бути вкладена бетонна подушка товщиною від десяти до двадцяти сантиметрів.

Водостоки підключаються до каналізаційної системи трьома способами:
1) через лоток з вертикальним водозливом
2) через пісковловлювач
3) через патрубок ПВХ D160, 100.
З корпуса пісковловлювача потрібно заздалегідь висвердлити заглушку випускного отвору.

підключення водостоку до каналізації

Якщо водостік підключається до каналізаційної системи без пісковловлювача, через вертикальний патрубок, то сформований на дні каналу отвір потрібно звільнити від заглушки. Для цього дно просвердлюється по контуру (треба взяти свердло діаметром вісім міліметрів) і з внутрішнього боку каналу легким ударом молотка вибивається заглушка. В отвір, що утворився, вставляється патрубок.

Ще один варіант випуску – торцева заглушка з горизонтальним патрубком.
За допомогою того ж патрубка ПВХ 160, 100 до каналізаційної системи, оминаючи пісковловлювач, підключаються точкові дощоприймачі.

Час від часу (кілька разів в місяць) систему водовідводу потрібно прочищати від сміття, виймаючи при цьому решітки і фільтр пісковловлювача. Частота очищення залежить напряму від умов експлуатації!

Як обслуговувати систему поверхневого водовідведення

Для того, аби система працювала ефективно протягом довгого часу, слід виконувати прості правила її експлуатації:

обслуговування водовідводної системи

• Приблизно раз у місяць лотки та пісковловлювачі потрібно прочищати – вручну або під напором води.

• Сміття з території поблизу каналів не можна змітати всередину системи водовідводу – це легко призводить до її засмічення та забивання.

• Для того, щоб при очистці водовідводу було легше виймати решітки, лотки та пісковловлювачі, передбачені спеціальні болти кріплення. У лотків марки SUPER передбачено анкерні кріплення, вони забетоновані в корпус і мають спеціальний отвір. Тому при пошкодженні різьби або болта, його можна легко замінити. 

 

 

Щоб отримати консультацію або замовити матеріали для дренажу, телефонуйте або відправляйте повідомлення:
+38 (032) 244-17-70, 243-12-13
+38 (067) 672-71-89
E-mail: office@poliservice.com.ua