• На ринку з 2002 року!
  • No1 : Найширший асортимент продукції!
  • office@poliservice.com.ua
[forms ID=1]

Львів, Городоцька, 280

office@poliservice.com.ua

(032) 244-17-70, (067) 672-71-89

Телефонуйте!

Система поверхневого водовідводу

Система поверхневого лінійного водовідводу

Набридло спостерігати, як після дощу дачна ділянка вкривається калюжами, які до того ж повільно сохнуть? Не сприймайте це як даність, насправді це проблема, але вона долається дуже легко, навіть без залучення спеціалістів! В даній статті ви знайдете докладну інструкцію з монтажу лінійного поверхневого водовідводу.

Поверхневий лінійний водовідвід

ПРИЗНАЧЕННЯ ПОВЕРХНЕВОГО ВОДОВІДВОДУ
Вашій ділянці обов’язково потрібен водовідвід, якщо ви спостерігаєте наступні ситуації:
- поблизу будинку постійно накопичується вода, що може спричиняти зсув стін і навіть нищення опорних конструкцій;
- над підвалом утворюються калюжі, будівля затоплюється і в ній з’являється пліснява;
- на городі спостерігається накопичення води, через надлишок вологи гинуть рослини;
- на стежках також часто утворюються калюжі, неможливо пройти, не замочивши ноги.
Погодьтесь – досить неприємні, а деколи навіть небезпечні ситуації, які не слід залишати без уваги. Ефективна система поверхневого лінійного водовідводу справляється зі всіма ними.

ЯК ЦЕ ПРАЦЮЄ?
Основними компонентами водовідвідної системи поверхневого лінійного типу є:
- жолоби
- дощоприймачі
- піскоприймачі
- каналізація.

Жолоби або лотки водовідводні – це своєрідна «транспортна магістраль», по якій дощова вода рухається до каналізації. Ці елементи конструкції установлюються, як правило, на 3-5 мм. нижче землі. Завдяки цьому решітки жолобів захищаються від механічних пошкоджень, та й ви не будете об них спотикатись.
Жолоби виготовляють з різноманітних матеріалів, найбільш популярні з яких – це морозостійкий пластик, полімер бетон та армований фібро бетон. Від того, який матеріал ви оберете, залежить ціна, строк експлуатації та стійкість жолобів до механічних впливів.

жолоби поверхневого водовідводу

Дощоприймачі мають вигляд контейнерів з кришкою-гратами. Їх встановлюють в місцях зливу дощової води з дахів будинків. Матеріал використовується різний – від пластику до чугунка.
Піскоприйомники відфільтровують з дощової води різноманітне сміття – землю, пісок, камінці та ін. Їх встановлюють перед каналізацією з метою її захисту від засмічення.

дощеприємник

Каналізація, як всім добре відомо, - це ємність, де накопичується вода, фекальні маси, та інші побутові відходи.

Окрім перечисленних вище елементів водовідводу існують також інші допоміжні елементи, такі як піддони, газонні решітки.

vodovidvid2


ЩО ВАМ ЗНАДОБИТЬСЯ ДЛЯ МОНТАЖУ?

Як ми вже говорили, монтаж такої конструкції не є складним у виконанні, потрібно мати лише необхідні інструменти, прості навички в будівельній справі і трішки вільного часу.
Інструменти, які вам знадобляться: киянка, відбійний молоток , кельма, будівельний рівень, зубило і молоток, розчин бетону, елементи водовідвідної конструкції (див. вище), штикова лопата, мотузка та кілочки.

ІНСТРУКЦІЯ ПО МОНТАЖУ ПОВЕРХНЕВОГО ЛІНІЙНОГО ВОДОВІДВОДУ:

1. Малюємо план території
На плані відмічаємо місцеположення елементів водовідводу. Не забувайте про точність масштабу! Після цього можна підрахувати загальну вартість конструкції та відправлятись за покупками.

2. Розмітка
Дерев’яними кілочками та мотузкою робимо розмітку водовідводу. Якщо територія асфальтована і кілочки вбити неможливо, нанесіть розмітку за допомогою піску.

3. Копаємо траншею під жолоби
Якщо конструкція простягається через бетонну стяжку чи асфальтовану ділянку, траншея створюється шляхом відбивання меж при допомозі відбійного молотка. Як розрахувати глибину траншеї? Пам’ятайте, що жолоб повинен опинитись на 3-5 мм. нижче поверхні землі. До висоти жолоба додайте 10 сантиметрів бетонної подушки і ще плюс пів сантиметра. Ширина траншеї також повинна бути достатньо великою, адже по бокам від жолоба прокладатиметься подушка з бетонного розчину (по 10 сантиметрів з кожного боку). Викопавши траншею, наповнюємо її бетонним розчином. Він повинен утворити внизу і по бокам подушку шириною в десять сантиметрів. По бокам ця подушка повинна мати вигляд схилів.

4. Піскоприймач
Встановлюється в найнижчій точці системи. Не забуваємо користуватись будівельним рівнем!

5. Укладка жолобів
На стінках виробів ви побачите намальовані стрілочки, які вказують на напрям з’єднання жолобів один з одним. Окрім того, багато видів цих виробів оснащують пазами, для легшого кріплення. Якщо є необхідність, обробляємо стики між жолобами спеціальним герметиком. Не всі типи жолобів потребують такої обробки, прочитайте інструкцію по експлуатації виробу.

6. Об’єднуємо конструкцію в єдине ціле
Отже, транспортна магістраль водовідводу створена. Тепер за допомогою перехідників та патрубків слід з’єднати жолоби з пісковловлювачем та каналізацією. У пісковловлювачах є мають спеціальні отвори, в них потрібно вмонтувати патрубки.

7. Решітка
Вона встановлюється поверх жолобів. Після цього ваш водовідвід готовий до експлуатації. Майте на увазі: якщо жолоби у вашій системі пластикові, решітку потрібно встановити до того, як ви вкладете жолоби в розчин. У такий спосіб решітка захистить жолоби від деформацій, спричинених застиганням бетону.

8. Профілактика
Для того, аби встановлена система справно служила протягом багатьох років, слід час від часу (раз в тиждень-два) прочищати пісковловлювач і решітку від сміття.

Щоб отримати консультацію, уточнити ціну або замовити продукцію, телефонуйте або відправляйте повідомлення:
+38 (032) 244-17-70, 243-12-13
+38 (067) 672-71-89
E-mail: office@poliservice.com.ua