• На ринку з 2002 року!
  • No1 : Найширший асортимент продукції!
  • office@poliservice.com.ua
[forms ID=1]

Львів, Городоцька, 280

office@poliservice.com.ua

(032) 244-17-70, (067) 672-71-89

Телефонуйте!

Прокладаємо каналізацію в будинку

Як прокласти каналізацію в приватному будинку

Носіння води з колодязю, туалет надворі – років двадцять тому такі умови життя в приватному будинку нікого б не здивували. Однак цивілізація рухається вперед,комфорт і зручність цінуються у першу чергу і сучасну людину навряд чи влаштує те, що колись вважалось нормою. В той же час проектування і монтаж каналізації, вже не говорячи про матеріали і устаткування, коштують великих грошей.

Ви можете суттєво зекономити, якщо спробуєте взятись за цю роботу власноруч. Для цього вам потрібно буде вивчити основи теорії проектування, а також послухати поради майстрів своєї справи. Прочитайте нашу статтю і ви зможете прокласти каналізацію самостійно, зекономивши кошти та уникнувши багатьох помилок.

Прокладання наружної каналізації

Складаємо проект каналізації

Монтувати каналізаційні системи, як і будь-які інші інженерні споруди, треба керуючись детально розробленим планом. Не думайте, що майстру буде легко розібратись зі схемами та розводками в процесі установки, якщо він не матиме на руках детального плану. Щоб уникнути багатьох помилок в процесі роботи, подбайте про розробку плану ще до початку монтажу.

Проект каналізаційної системи будинку

Схема каналізації розробляється на основі зібраних даних. Потрібно визначитися з наступними питаннями:
• Яким є призначення будинку? Чи буде він використовуватись як постійне житло, чи для періодичного проживання?
• Чи зможете ви підключити дім до центральної очисної споруди?
• Якою буде кількість жителів будинку? В залежності від цього розраховується оптимальний об’єм стоків.
• Який вид очисної системи вам підійде?
• Ви будете наймати для роботи спеціалістів, або ж плануєте провести монтажні роботи самотужки?

Ось кілька корисних порад:
- Складіть план інженерних систем ще на етапі розробки проекту будинку; тоді інженеру буде простіше розробити план з компактним розміщенням всіх точок водозбору, схема відведення стоків буде максимально простою і ефективною;
- Якщо всі точки водозбору будуть розташовані близько одна до одної, прийом стоків може здійснюватись в один спільний стояк. У випадку, коли ванна кімната і кухня знаходяться в різних частинах дому, доведеться встановлювати два стояки, і відповідно – два септики, а це – зайві витрати;
- Якщо будинок буде мати кілька поверхів, краще розміщувати санвузли і кухні одне над одним. Завдяки цьому стоки можна зібрати в загальний стояк, який пролягатиме через усі поверхи.

Приклад проекту відводу каналізаційних стоків

Де встановити локальну очисну споруду?

Вибір ділянки для встановлення залежить від санітарних та будівельних вимог і правил.

Ось деякі з найбільш важливих:
• Очисна споруда встановлюється на відстані від будинку не менше 5 метрів. Однак не слід встановлювати септик і надто далеко, бо в такому випадку доведеться подовжити зовнішній трубопровід і відповідно – витратити більше коштів.
• Септик потрібно ставити якомога далі від колодязю. Між септиком і колодязем відстань має складати не менше 30 метрів. Якщо грунт на ділянці має високий рівень фільтрації, збільшіть відстань до п’ятидесяти метрів.
• Не ставте септик прямісінько біля паркану сусідів, відступіть хоча б два метри.
• Скоріш за все вам доведеться періодично очищати септик спеціальною ассенізаторською технікою, тому подбайте, щоб під’їзді до очисної установки не було ніяких перешкод. • Найкраще встановити септик в місці, де рельєф ділянки утворює природній ухил.

Монтаж локальної очисної споруди

Монтаж каналізації

Каналізаційні системи мають різні – складніші і простіші – схеми. Всі вони складаються з двох частин: внутрішнього і зовнішнього контуру. Внутрішній контур розміщений в будинку, зовнішній, відповідно, надворі.
Коли ви визначились з місцезнаходженням септику, позначте точку виводу з будинку труби внутрішніх мереж. Тут у фундаменті пробивається дірка, крізь яку буде проходити труба. Усі каналізаційні стоки повинні сходитись у точці виводу труби з фундаменту.

Найкраща каналізаційна схема – та, де передбачено установку стояка, до якого підводяться всі труби і точки зливу води в домі.

Каналізаційні труби в домі можуть прокладатись двома способами: зовнішнім (кріплення до стін за допомогою хомутів) або прихованим (під підлогою і в перегородках). Кожен спосіб має свої плюси і вибирається в залежності від специфіки будинку.

Переваги встановлення каналізації відкритого типу:
- Простий доступ до труб для ремонту та інших маніпуляцій;
- Протікання та інші недоліки оперативно і вчасно виявляються;
- Швидкий розбір і ремонт системи без пошкодження побілки і т.д.;
- Засмічення легко усуваються.
Серед вад: не надто естетичний зовнішній вигляд, складнощі у прибиранні (пилюка і бруд накопичуються на трубах і під ними, доведеться регулярно вичищати).

Плюси прокладання каналізації у підлозі:
- Естетичність;
- Хороша шумоізоляція при проходженні стоків через труби;
Серед недоліків: складності доступу до каналізації для її ремонту.

Внутрішні каналізаційні мережі

Порада:
якщо ви плануєте проводити каналізацію схованого типу, обов’язково купляйте якісні труби і фітинги. Адже у випадку виникнення несправності, замінити елементи конструкції буде складно і доведеться зіпсувати ремонт. По тій же причині не пошкодуйте часу і після монтажу системи проведіть гідравлічні випробування. Під час випробування можна буде завчасно виявити неполадки.

Виводимо каналізацію з будинку: правила та поради

• Як ми вже писали, при будівництві будинку у фундаменті слід зробити технологічний отвір, крізь який згодом проводиться труба. Пробивати отвір у готовому фундаменті буде набагато складніше.

• Не допускається випуск труби під прямим кутом. В місці, де з’єднується внутрішня і зовнішня труби потрібно залишити кілька відводів під кутом 135 градусів. Так ви значно зменшите ризик засмічення, труби прослужать довше, покращиться шумоізоляція під час експлуатації каналізації.

• Труба крізь фундамент проводиться за допомогою металевої гільзи. Діаметр гільзи має бути більшим, ніж у труби.

• Коли трубу прокладено, треба м’яким утеплювальним матеріалом заповнити простір між її зовнішньою стінкою і внутрішньою поверхнею гільзи. Це робиться для захисту труби від деформації у випадку усадки будинку, а також для зниження ризику перемерзання каналізації у місці виводу.

Виведення каналізаційних труб назовні

Правила встановлення зовнішньої каналізації

Каналізаційні мережі формуються, як правило, з поліпропіленових труб або труб ПВХ. Труби для зовнішньої каналізаційної мережі фарбують в оранжевий колір.

У випадку, якщо експлуатація труб передбачає сильне навантаження, обирайте двошарові труби з гофрованою поверхнею.

Труби вкладаються у траншеї, їх виривають лопатою або за допомогою екскаватора. Ширина траншеї має бути достатньою, аби після укладки труби майстру було зручно проводити стиковку труб, вставши ногами на дно траншеї. Говорячи більш конкретно, дистанція між стінкою траншеї і трубою з внутрішнім діаметром до 200 мм. повинна складати 20 сантиметрів. Якщо труба має ще більший діаметр, то й траншея викопується ще ширша.

Дно траншей потрібно добре втрамбувати, там не повинно бути промерзлих ділянок, каменів, інших твердих елементів. Якщо є каміння, його потрібно вийняти, а виїмку засипати ґрунтом.
Незалежно від типу ґрунту, під трубою вкладається амортизаційна подушка з піску.

З’єднуються труби силіконовим мастилом. Мастило треба нанести на гладенький край труби, його вставляють у розтруб.

При поворотах трубопроводу відводи для труб ПВХ повинні бути плавними.

Зовнішні каналізаційні мережі

Стиковка зовнішнього трубопроводу з септиком не повинна бути жорсткою, для цього вам знадобиться резиновий ущільнювач.

Коли трубопровід прокладено, його засипають спочатку піском, далі – ґрунтом, який залишився в результаті викопування траншей.

Висновок:
Як бачимо, самостійно прокласти каналізаційну мережу в приватному будинку не так вже й важко. Якщо ви початківець у цій справі, радимо перед початком роботи ретельно вивчити вимоги будівельних та санітарних норм. Якщо ви будете керуватись ними, то система працюватиме справно і не завдаватиме шкоди довкіллю.

Щоб отримати консультацію, уточнити ціну або замовити продукцію, телефонуйте або відправляйте повідомлення:

+38 (032) 244-17-70, 243-12-13
+38 (067) 672-71-89
E-mail: office@poliservice.com.ua