• На ринку з 2002 року!
  • No1 : Найширший асортимент продукції!
  • office@poliservice.com.ua
[forms ID=1]

Львів, Городоцька, 280

office@poliservice.com.ua

(032) 244-17-70, (067) 672-71-89

Телефонуйте!

Як зварити поліпропіленові труби

Як зварити поліпропіленові труби

Поліпропіленові труби сьогодні – у широкому вжитку: їх використовують як для прокладання нових трубопроводів так і для заміни старих, металевих. Поліпропіленові труби поступово витісняють металеві і цьому є просте пояснення: у них мала вага, при цьому вони дуже міцні (витримують сильний внутрішній тиск і температуру води до 90 градусів) і легко монтуються. Ви навіть можете змонтувати труби самостійно, за наявності спеціальних інструментів та устаткування. Прочитайте статтю і ви дізнаєтесь, як правильно та якісно зварювати цей тип труб. 

поліпропіленові труби Ekoplastik


Переваги поліпропіленових труб:

- екологічно безпечний матеріал;
- доволі тривалий строк експлуатації;
- стійкі до впливу агресивного середовища, абсолютно не піддаються корозії;
- внутрішні стінки таких труб протягом всього строку експлуатації залишаються гладкими, тому не виникає ніякого спротиву при циркуляції теплоносія в системі опалення;
- простий і швидкий монтаж;
- дешева ціна, в порівнянні з металевими аналогами. 

Зверніть увагу:   Ціни на поліпропіленові труби для опалення

Яке обладнання та інструменти потрібні для монтажа?

Перш за все вам потрібен нагрівальний прилад – паяльник, або на сленгу спеціалістів – «праска». Окрім цього вам знадобляться:
• Маркер і рулетка
• Труборіз
• Спеціальний інструмент для зачистки поліпропіленових труб або добре заточений ніж
• Спирт (для обезжирювання матеріалів).

Зварювальний апарат ви знайдете в будь-якому магазині будівельних матеріалів. Він продається у спеціальному кейсі разом з різними насадками. Якщо в наборі немає потрібної вам насадки, її можна докупити. Часто у комплектах продаються і труборізи.

Набір інструментів для монтажу поліпропіленових труб

Підготовка ПП труб до зварювання

Швидкість зварювання труб залежить від потужності паяльника. Перед тим, як увімкнути апарат, встановіть на нього насадку потрібного розміру і фітинг. Встановлення здійснюється за допомогою шестигранного ключа, ви знайдете його у комплекті. Апарат потрібно поставити на спеціальну підставку.

Мовою професіоналів насадка для фітингу – це дорн, а для труби – гільза. Встановлені насадки потрібно протерти спиртом для обезжирення і видалення пилу. Не треба нехтувати очисткою поверхонь, оскільки наявність сторонніх речовин може негативно впливати на якість зварювання.

Підготовка поліпропіленових труб до зварювання

Давайте розглянемо таку ситуацію: старий трубопровід вже демонтовано і вам потрібно прокласти новий із застосуванням поліпропіленових труб. На всі стояки встановлюється нова запірна арматура. Необхідно зробити заміри погонного метражу майбутнього трубопроводу. Якщо вам потрібно замінити систему опалення у міській квартирі, то замінити металеві стояки вам не вдасться. Для під’єднання до них труб потрібно використовувати прес-фітинги для метало пластикових труб: вони мають на кінцях металеве різьблення. 

Для більшої зручності і легкості під’єднання було винайдено фітинги різноманітної конфігурації: кутовий, прямий, з відгалуженнями. Поліпропіленові труби мають високу еластичність, їх технічні характеристики не змінюються, якщо їх зігнути. Однак і зловживати з такими маніпуляціями не варто.

Технологія зварювальних робіт

Після того, як ви завершили підготовчі роботи, потрібно увімкнути зварний апарат і нагріти до температури не менше 2600 °C. На паяльнику ви побачите індикатор, який сповістить про готовність обладнання до роботи. Поки паяльник нагрівається, можна підрізати труби до необхідних розмірів. Підрізати потрібно під прямим кутом по відношенню до повздовжньої вісі труби – це правило гарантує якісне з’єднання.

Перед тим, як почати зварювати, позначте маркером правильне розташування фітинга по відношенню до інших трубопровідних елементів.

Якісне зварювання труб можливе лише за умови дотримання глибини та часу прогріву.

Далі слід встановити трубу на гульзу, а фітинг – на дорн. Починаємо рахувати час, протягом якого відбувається розплавлення внутрішньої поверхні елементів з’єднання. Труби бувають різного діаметру, від цього залежить час, протягом якого їх потрібно розплавляти.

Зовнішній діаметр труби, мм Час прогріву, сек
20 6
25 7
32 8
40 12
50 18
63 24
75 30
90 40
110 50

Коли ви дійшли до потрібного рівня прогріву, починайте з’єднувати трубу і фітинг, дотримуйтесь співвісності (вісі повинні розташовуватись на одній лінії).

На сучасних пластикових трубах є спеціальні повздовжні кольорові лінії, це значно спрощує процес зварювання. Візуально перевірити якість зварювання можна, придивившись до невеликого напливу пластику в місці з’єднання фітинга і труби.

Перевірка якості зварювання

В такий спосіб потрібно послідовно, труба за трубою, прокласти новий трубопровід.

Помилки, які часто роблять при прокладанні поліпропіленових труб:

- Недотримання часового проміжку, необхідного для якісного зварювання;
- Недостатній час для глибини прогріву;
- Використання неочищених матеріалів, а також матеріалів низької якості.
Окрім того, радимо не забувати про проміжну запірну арматуру, для того, аби за потреби можна було швидко ремонтувати певні елементи трубопроводу під час його експлуатації.

Як бачимо, нічого складного в цьому нема, і якщо у вашому арсеналі є зварювальний апарат з відповідними насадками та інше перераховане нами обладнання, ви легко проведете монтаж поліпропіленових труб.

Щоб отримати консультацію, уточнити ціну або замовити продукцію, телефонуйте або відправляйте повідомлення:
+38 (032) 244-17-70, 243-12-13
+38 (067) 672-71-89
E-mail: office@poliservice.com.ua