• На ринку з 2002 року!
  • No1 : Найширший асортимент продукції!
  • office@poliservice.com.ua
[forms ID=1]

Львів, Городоцька, 280

office@poliservice.com.ua

(032) 244-17-70, (067) 672-71-89

Телефонуйте!

Монтаж системи навозовидалення

Монтаж системи навозовідведення

Систему гноєвидалення встановлюють ще на початковому етапі спорудження свиноферми – одразу після планування та розмітки будмайданчика.

При прокладанні каналізації використовують труби із полівінілхлориду (ПВХ), їх прокладають вздовж корпусу ферми у спеціально виритих траншеях під певним кутом. В залежності від кількості поголів’я прокладається одна або кілька магістралей.

система навозовидалення - комплектація та монтаж

Труби з’єднуються з магістраллю фасонними частинами необхідного діаметру, магістралі проходять до гноєсховища. Розмітка вертикальних виходів до гнойових чаш робиться згідно проектної документації. Спеціальним інструментом у трубах прорізають отвори. Частина труби очищується знежирювачем для ПВХ, частини конструкції змащуються клеєм для ПВХ, монтуються патрубки. За необхідності місця з’єднання укріплюються саморізами. Якщо глибина, на яку закладаються труби занадто велика, на патрубки встановлюють подовжувачі (виготовлені із ПВХ).

система гноєвидалення в свинарнику
Система гноєвидалення збирається шляхом з’єднання розтрубу з гладкою частиною труби за допомогою важелів та інших інструментів. Герметичність з’єднання забезпечується тим, що в розтрубі є резиновий ущільнювач. Труби зверху засипають піском, утрамбовуючи. Система видалення гною закривається пробками із поліетилену (РЕН D). Це запобігає проникненню всередину системи різноманітних будматеріалів. Окрім того вкладається гідро ізолююча плівка. При потребі формується опалубка. Ванни, в які буде збиратися гній, а також чаші заливають бетоном, виправданим є використання арматури - завдяки цьому ванни і чаші надійно фіксуються на своїх місцях.

навозосховище

Довкола чаш потрібно сформувати приямки, їх діаметр повинен складати приблизно один метр, а глибина – 10-20 сантиметрів. Завдяки цьому виведення рідини прискориться, а затверділий шар гною (кірка) під час зливання буде легко розбиватися. Опалубку потрібно прибрати після заливки.
Ванни встановлюються під решітками ґратчастої підлоги (вони бувають бетонними, пластиковими або металевими). Тверді та рідкі фракції гною втоптуються тваринами у щілини підлоги і потрапляють до ванн, де накопичуються, оскільки зливні отвори ванн герметично закриті пробками. Після того, як ванни заповнюються (приблизно за 2 тижні), працівник підіймає вручну пробку зливу (при допомозі спеціального гаку).

Для спорожнення чаші потрібно всього лиш 2-3 хвилини. Гній тече в отвір і каналізаційними трубами рухається за межі свиноферми. Далі він потрапляє в основне гноєсховище для тривалого зберігання, або ж у тимчасові ємності.

навозовидалення - чаша

Для того, аби система гноєвидалення працювала справно, потрібно також розробити систему відведення газів, які завжди утворюються при спорожненні гнійних ванн. Для цього на початку кожної магістралі потрібно встановити труби та фітинги ПВХ меншого діаметру, які виводяться з-під землі за межами приміщення свиноферми. Крім того, потрібно обов’язково встановити повітряний клапан в залежності від діаметру магістралі і кількості сідел.

Правила експлуатації системи навозовидалення

1. Усі гнійні чаші потрібно очищати від чужорідних тіл. 
2. Перед використанням усі пробки слід очистити, потрібно особливо ретельно слідкувати за чистотою кілець із пористої гуми. За необхідності кільця слід змащувати.
3. Не забудьте слідкувати за чистотою перехідників, особливо розтрубів – вони не повинні засмічуватись залишками бетону. 
4. На решітках ґратчастої підлоги потрібно поставити помітки в тих місцях, де розташовані пробки. Ручка пробки повинна бути повернута таким чином, щоб вона встала поперек отвору решітки. Так ви легко зможете її знайти.

Пам’ятайте!
• Гній слід відводити кожні 14 днів.
• При регулярному спорожненні кірки буде утворюватись менше.
• Не допускайте, щоб гнійні чаші переповнювались, інакше пробки у спорожнених чашах можуть почати підійматись.
• Відведення гною потрібно починати з самого кінця системи.
• Обслуговуйте гнійні чаші окремо по одній, ні в якому разі не можна обслуговувати декілька з них одночасно.
• Починайте спорожнювати наступна чашу лише після того, як попередня вже повністю спорожнилась.

Рекомендації по експлуатації системи гноєвидалення

• Протягом двох хвилин, поки гній зливається у трубу, проконтролюйте вентиль подачі питної води, а також годівницю. Перевірте також роботу вентиляції.
• Коли гній злито повністю, пробка вставляється назад, не забудьте перевірити правильність її положення.
• Ніколи не пробуйте зупинити пробкою процес відведення гною. При витіканні рідини дуже потужною є відсмоктуючи сила, під дією якої пробки можна пошкодити.
• Не можна кидати в гнійні чаші або в резервуар чужорідні предмети – це може призвести до засмічення магістралей.
Примітка: можна застосувати формовані Т-перехідники або звичайні каналізаційні трійники 45º і відводи під 45º. Тоді вам не потрібно буде використовувати клей, але така технологія обійдеться дорожче.

Щоб отримати консультацію, уточнити ціну або замовити продукцію, телефонуйте або відправляйте повідомлення:
+38 (032) 244-17-70, 243-12-13
+38 (067) 672-71-89
E-mail: office@poliservice.com.ua