• На ринку з 2002 року!
  • No1 : Найширший асортимент продукції!
  • office@poliservice.com.ua
[forms ID=1]

Львів, Городоцька, 280

office@poliservice.com.ua

(032) 244-17-70, (067) 672-71-89

Телефонуйте!

Фітінги ПНТ для поліетиленових труб

Фітінги ПНТ - види, особливості монтажу

Коли ви прокладаєте трубопровід, основна задача полягає у з’єднанні окремих частин труби в єдину цілісну систему. Прямі відрізки поліетиленових труб потрібно стикувати за допомогою зварювання, а повороти і розгалуження – формувати за допомогою фітингів (спеціальних з’єднувальних частин трубопроводу).

Фітінги для поліетиленових труб


Для чого потрібні фітинги?

Як вже було сказано, основне завдання фітингів – це об’єднання трубопроводу в цілісну конструкцію.
Якщо говорити конкретніше, то цільове призначення фітингів напряму залежить від їх різновиду:
Відводи і кутові фітинги – змінюють напрямок трубопроводу.
Трійники та колектори – розмножують потоки магістральної труби.
Хрестовини – розгалужують основний потік у два напрямки.
Муфти – з’єднують труби з однаковим діаметром на прямій ділянці.
Фітинги-перехідники – з їх допомогою стає можливим з’єднання труб різного діаметру.
Заглушки – наглухо закривають кінцеві отвори у трубопроводі.

Зверніть увагу:   Ціни на поліетиленові фітінги Unidelta

З яких елементів складається фітинг?
Фітинги можуть мати дуже різну конструкцію: вона залежить від різновиду труб, які потрібно буде з’єднати. Труби поділяються на різновиди в залежності від матеріалу, з якого вони виготовлені.

З’єднання труб фітингами зазвичай є розбірним і реалізується без застосування спеціального обладнання (наприклад, методом зварювання). Це безперечний плюс, оскільки у випадку виникнення несправності можна буде легко і швидко замінити фітинг.

Якщо говорити в загальних термінах, фітинг – це розбірний виріб, який складається з:
1) з’єднуючих деталей, що кріпляться на кожен край труби;
2) механізму або деталі, яка об’єднує конструкцію в цілісний герметичний вузол.

Різновиди фітингів
Класифікація фітингів базується на таких критеріях:
- матеріал труб
- діаметр труб
- сфера застосування.
На основі цих критеріїв розрізняють фланцеві, різьбові, обжині і зварні фітинги. У цій статті ми будемо детальніше говорити про компресійні (обжині) фітинги для труб ПНЩ.

Зверніть увагу:   Ціни на раструбні фітінги

Компресійні фітинги: особливості конструкції
Цільове призначення компресійних фітингів – з’єднання і монтаж труб із ПНТ (поліетилену низького тиску, а також вторинного поліетилену таких марок, як ПЕ-63, ПЕ-80, ПЕ-100).

Компресійний фітинг складається з таких модульних елементів:
• обтискне кільце
• корпус
• втулка
• ущільнююче кільце
• кришка-гайка.

Конструкція компресійного фітінга для труб ПНТ
Оскільки такі фітинги є розбірними, немає потреби при їх установці використовувати якесь спеціальне обладнання. Резинове ущільнююче кільце, яке обов’язково установлюється у гнізді корпуса, забезпечує надійну герметизацію труби. Якщо виникає потреба розібрати фітинг, це кільце обов’язково замінюється на нове.

Обтискне кільце виконує функцію демпферу (амортизатора) при виникненні імпульсних ударних навантажень.

Фальцеве кільце, завдяки конусній формі внутрішньої частини гайки, міцно обтискає пластикову водопровідну трубу. Змонтувати таке компресійне з’єднання легко, можна спробувати зробити це самостійно.

Такі елементи конструкції, як корпус, кришка-гайка і втулка виготовляються із поліпропілену РР-В, який має високу стійкість до впливу ультрафіолетового випромінювання. Ущільнювач в компресійних фітингах виготовляється із нітрилової резини, цанга (пальцеве кільце) – із ацетальної смоли.

Сфери застосування компресійних фітингів
Такі фітинги застосовуються для з’єднання труб із ПНЩ (поліетилену низької щільності), або ж марок PEAD, ПЕ-40, ПЕ-80, ПЕ-100, з діаметром від шістнадцяти до ста десяти міліметрів. Такі труби зазвичай використовуються для транспортування води та інших рідин у трубних магістралях, що витримують тиск до 16 бар.

Прокладання трубопроводу із поліетиленових труб – це досить бюджетне рішення, тому завжди слід брати до уваги сферу їх застосування, рівень навантаження, яке вони можуть витримати. При температурі повітря +20 градусів компресійні фітинги для труб з діаметром до 63 міліметрів можуть витримати тиск до 16 бар. Якщо діаметр і температура будуть вищі – фітинги витримають тиск не більше 10 бар. Робоча температура компресійних фітингів досить висока – до +100 градусів по Цельсію. Це пояснюється тим, що деталі в них виготовляються із поліпропілена.

Компресійні фітинги застосовуються передусім в малоповерховому будівництві (найчастіше – у сільській місцевості: при облаштуванні іригаційних систем, теплиць, для водопостачання села при прокладанні водопроводів вздовж вулиць).

Особливості зберігання компресійних фітингів в умовах складу
Фітинги для труб із ПНТ не мають якихось особливих умов зберігання. Єдиний виняток – якщо фітинги також виготовлені із ПНТ: в такому випадку слід уникати потрапляння на них прямого сонячного світла. Однак сьогодні все частіше фітинги для труб із ПНТ виготовляють із поліпропілену. Цей матеріал має високу стійкість до ультрафіолетового випромінювання, тому потрапляння на фітинги сонячних променів ніяк не впливає на їх якісні характеристики.

Монтуємо компресійні фітинги власноруч
Якщо дотримуватись рекомендацій спеціалістів, а також заводських інструкцій, встановити фітинги на труби можна самостійно, це зовсім нескладно. 

монтаж зовнішнього трубопроводу за допомогою компресійного фітінга
Зверніть увагу на те, чи відповідають труби заводським нормативам. Овальність перетину не повинна перевищувати 2 відсотка від діаметру, а допуск діаметра – перевищувати позначку в один відсоток.
Фітинги, діаметр яких складає від двох до п’яти сантиметрів встановлюються вручну, без застосування спеціального обладнання. Якщо діаметр складає більше п’яти сантиметрів для зручності слід використовувати ланцюговий ключ.
Потрібно встановлювати компресійні фітинги так, щоб забезпечити до них в майбутньому легкий доступ.

Покрокова інструкція по монтажу трубопроводу:
1. Обрізаємо трубу.
Обрізання слід здійснювати під прямим кутом, можна використовувати спеціальне розпилювальне обладнання. Можна для зручності залишити на трубі позначку, по якій буде видно відстань, на яку потрібно населити фітинг на трубу.
2. Усуваємо задирки і водночас заокруглюємо краї труб.
Не можна допускати, аби поверхня труби, яка буде входити у фітинг, мала навіть мінімальні забруднення і дефекти. Від цього напряму залежить якість і довговічність фітингового з’єднання. Далі – змащуємо край труби милом або водою.
3. Встановлюємо синю гайку.
Зніміть з фітинга синю гайку і вдягніть її на трубу.
4. Одягаємо на трубу запресовуючу встулку.
5. Встановлюємо на трубу зажимне кільце.
Його товстий край повинен бути направлений в сторону кінця труби. Спеціалісти рекомендують пир цьому змастити кільце змазкою.
6. Вставляємо трубу у корпус до мітки, яку ви зробили на початку. Для цього потрібно буде докласти певні зусилля. Обов’язково проконтролюйте, аби труба ввійшла в кільце повністю, тільки так можна досягти повної герметичності.
7. Закручуємо синю гайку вручну, при потребі, для кращої фіксації, дотягуємо гайку спеціальним ключем.

Ця інструкція досить універсальна і стане в нагоді, якщо вам потрібно буде встановити і інші різновиди фітингів.

Читайте також:   Як зварити поліпропіленові труби

Компресійні фітинги забезпечують довговічне і надійне з’єднання труб. Матеріал, з якого виготовляються фітинги, стійкий до корозії та ультрафіолетового випромінювання. Монтаж дуже простий і швидкий, його можна здійснювати власноруч, дотримуючись нескладної інструкції, яку ми навели у даній статті.

Щоб отримати консультацію, уточнити ціну або замовити продукцію, телефонуйте або відправляйте повідомлення:
+38 (032) 244-17-70, 243-12-13
+38 (067) 672-71-89
E-mail: office@poliservice.com.ua