• На ринку з 2002 року!
  • No1 : Найширший асортимент продукції!
  • office@poliservice.com.ua
[forms ID=1]

Львів, Городоцька, 280

office@poliservice.com.ua

(032) 244-17-70, (067) 672-71-89

Телефонуйте!

Дренажна система власноруч - поради

Як облаштувати дренажну систему власноруч


Якщо кожної весни ваш підвал починає підтоплювати, а після дощу на газоні утворюються великі калюжі, які дуже повільно висихають — не спішіть опускати руки, списуючи все на особливості клімату. Вирішити ваші проблеми допоможе грамотно підібрана і встановлена дренажна система. В цій статті ми зібрали найбільш корисні поради та рекомендації спеціалістів по проектуванню та монтажу дренажних систем.

Зверніть увагу:   Рекомендації з укладання дренажних труб з ПВХ


Якщо говорити в загальному про функції дренажу, то він захищає приміщення від проникнення в нього води, сприяє збереженню цілісності і міцності фундаменту, знижує рівень фільтраційного тиску на конструкцію. Окрім цього, наявність дренажу зберігає дороги та площадки в сухому стані, запобігає загниванню коріння рослин внаслідок надмірної вологості. Встановлена конструкція відводить від об'єктів високо розташовані ґрунтові води, а також воду, що випадає на поверхню у вигляді осадів.

Приклад облаштування дренажної системи

Для того, аби не плутатись в подальшому з термінами, ми склали невеличкий словник назв елементів, з яких складається звичайна дренажна система.

Дренажний трубопровід — це система, що складається зі спеціальних труб, з'єднаних фітингами, його призначенням є власне водовідведення.
Дренажний шар — пласт спеціальних матеріалів, що пропускають воду, структурно поділяється на фільтраційний і інфільтраційний.
Шар фільтрації запобігає замулюванню системи.
Інфільтраційний пласт відводить вологу з ділянки, де дренаж дотикається до ґрунту.
Розподільний шар — водонепроникний матеріал, який поміщають між фундаментною плитою та дренажем.
Ступінчастий фільтр — декілька шарів матеріалів з певним конкретним показником водонепроникності.

Якщо ви поставили собі завдання встановлення дренажної системи, передусім потрібно буде зробити гідравлічні розрахунки на основі зібраних даних:
– якою є проникність порід, що містяться у ґрунті на ділянці?
– cтупінь можливого розтріскування твердих порід у вашій місцевості;
– ступінь стійкості порід ґрунту до суфозії (вмивання мінеральних часточок, що може спричинити “засолювання”);
– наявність тектонічних деформацій на ділянці;
– хімічний склад ґрунтових вод в даній місцевості;
– місцезнаходження джерела живлення ґрунтових вод, яка його інтенсивність.

Приклад укладання в землю дренажної труби


Якщо мова йде про встановлення дренажної системи у звичайному приватному будинку, такі складні розрахунки непотрібні, зазвичай достатньо буде використати стандартну схем дренажу. Однак на деяких ділянках трапляються складні умови, де встановлення стандартної системи буде неефективним — краще доручити справу професіоналам!

Монтаж дренажу власноруч


Основні вимоги до монтажу дренажних систем:


Допускається використання труб, виготовлених з таких матеріалів: кераміка, азбоцемент, полімери, пластик. Пластикові труби користуються особливою популярністю, оскільки вони недорогі, мають легку масу, довговічні та зручні при монтажі.

При монтажі трубопровід повинен мати ухил до місця збору води (0,5-0,7 %).

Проект обов'язково повинен містити елементи (ревізійні колодязі), які будуть контролювати роботу системи та за необхідності промивати її. Ці елементи встановлюються у місцях, де система має різкі повороти. Якщо дренаж встановлюється вздовж будинкових стін, колодязі розміщуються по його кутах.

Зовнішня стіна цокольного поверху покривається гідроізоляцією. Для її механічного захисту, а також в цілях відведення води у труби дренажної системи, слід встановити перед цією стіною вертикальний пристінний дренаж.

Трубопроводи у стандартних проектах повинні розміщуватись вздовж зовнішньої стіни фундаменту. Якщо ж фундамент має неправильну форму, допускається певне збільшення відстані між ним та трубою. Однак в цьому випадку обов'язковою умовою є наявність інфільтраційного шару у проміжку, що утворився.

Дно труби повинне знаходитись не менш ніж на 20 см. нижче, аніж найнижча точка фундаменту. Не допускається виступання верхньої частини труби вище рівня нижньої частини плити фундаменту.

Пристінний дренаж прокладається по всім стінам будівлі по її зовнішньому периметру.

Зверніть увагу:   Дренажні колодці - опис та перевагиЩоб отримати консультацію, уточнити ціну або замовити продукцію, телефонуйте або відправляйте повідомлення:
+38 (032) 244-17-70, 243-12-13
+38 (067) 672-71-89
E-mail: office@poliservice.com.ua