• На ринку з 2002 року!
  • No1 : Найширший асортимент продукції!
  • office@poliservice.com.ua
[forms ID=1]

Львів, Городоцька, 280

office@poliservice.com.ua

(032) 244-17-70, (067) 672-71-89

Телефонуйте!

Пластикові труби великого діаметру

Пластикові труби великого діаметру

Поліпропіленові труби, поліетиленові та ПВХ труби великого діаметру – це спеціальні пластикові вироби з перетином від 500 до 2000 мм, з підвищеною жорсткістю. Подібні вироби застосовуються при прокладанні великих систем трубопроводів, каналізації, опалення, у промисловості. Сьогодні простежується тенденція до повної заміни старих бетонних і металевих труб на надійні і високоякісні пластикові.

Приклади великих пластикових труб 

Основна сфера застосування таких труб – це зовнішнє магістральне водопостачання і каналізація.

ВИДИ ТРУБОПРОВОДІВ: ПЛЮСИ І МІНУСИ

Пластикова труба великого діаметру може виготовлятися з полівінілхлориду, поліетилену, полібутену і поліпропілену, при цьому останній варіант вважається найбільш надійним і якісним. Такі системи можна використовувати для гарячого і холодного водопостачання, часто їх армують для збільшення строку служби.

Серед плюсів необхідно виділити:
- стійкість до корозії;
- низька теплопровідність;
- стійкість до розриву, різким стрибкам тиску;
- низьку вартість при високій якості.

З мінусів трубопроводів великого діаметру варто відмітити погану стійкість до ультрафіолету, тобто при прокладанні на ґрунті потрібна ізоляція, максимальна температура робочого середовища не може перевищувати плюс 95 градусів.


СФЕРА ЗАСТОСУВАННЯ І СПЕЦИФІКА

Де ж можуть застосовуватись пластикові труби таких великих розмірів?
Вони актуальні при прокладанні систем трубопроводів у таких сферах:
- прокладання каналізації (дощової, побутової, дренажної) для висотних будинків, районів приватної забудови, для промислових підприємств;
- поліпропіленові труби таких розмірів часто використовуються в системах опалення для житлових висотних будов;
- в промисловості великий діаметр труб потрібен для подачі і транспортування різних робочих середовищ під високим тиском;
- використовуються в морі для транспортування гасу і нафти – пластикові труби в цьому випадку просто незамінні, тому що вони схильні до корозії, інших агресивних впливів;
- при заміні старих бетонних водопроводів для побутового використання;
- при заміні зношених металевих водопроводів, каналізаційних систем – в цьому випадку пластикові труби підходять краще, тому що на їх внутрішній поверхні не залишається наростів, не відкладається сміття.


ОСОБЛИВОСТІ МОНТАЖУ І ПРИЗНАЧЕННЯ

Пластикові труби з великими діаметрами вимагають високої якості з’єднання, але через їх великі габарити це буває важко зробити. Всього використовується два способи кріплення – роз’ємний та нероз’ємний.
В першому випадку окремі елементи можуть бути при необхідності розібрані, їх можна ремонтувати, після чого трубопровід з’єднується знову. У другому випадку з’єднання не розбирається, після зварювання два відрізки стають одним цілим. Таке зварювання здійснюють тільки промисловим способом, це пов’язано з розмірами самих матеріалів і зварювального обладнання.

Нероз’ємні з’єднання труб великих діаметрів зазвичай потрібні для великих трубопроводів, які монтуються на глибину. Виконується таке з’єднання за допомогою стикового зварювання, застосовуючи зварювальне обладнання і електромуфти. Нероз’ємні кріплення дуже надійні, герметичні, міцні, відрізняються високою стійкістю до більшості агресивних впливів.

Стикове зварювання, у випадку, коли потрібно з’єднати труби великого діаметру, проводять при використанні спеціального обладнання згідно з наступною технологією: торці труб закріпляють у зварювальному апараті, за допомогою нагрівальної плити підвищується температура до необхідного рівня, стиковий шов вирівнюється.

Електромуфтове зварювання виконується з використанням фасонних елементів, які мають вбудовані нагрівальні деталі. Вони забезпечують розплавку пластику всередині труби і деталі, що дають можливість виконати герметичне з’єднання високої якості. Тільки у цьому випадку трубопровід буде функціонувати належним чином.

Для труб великих діаметрів застосовуються різні типи з’єднань, один з них – роз’ємний тип. При такому кріпленні забезпечується потрібний рівень надійності. З’єднання виконується за допомогою розтрубів і фланців, які укомплектовано додатковими прокладками, що вирізняються високою еластичністю.
Такий тип з’єднання застосовується для труб великих діаметрів, коли здійснюється монтаж самопливних безнапірних трубопроводів, - зазвичай це установка стічних, каналізаційних систем. Подібне розтрубне з’єднання дуже просте, його можна робити навіть вручну, поліпропіленові труби при цьому рідко мають дуже великі діаметри.

ДІАМЕТРИ ТРУБ та КЛАСИ

Діаметр платикової труби напряму залежить від жорсткості матеріалу виготовлення, при цьому остання характеристика визначає і величину глибини закладення.
Сьогодні випускаються труби наступних діаметрів та класів:
Поліпропіленовий трубопровід для прокладання по поверхні грунту: 500, 880, 1400 мм.;
Труби для прокладання на глибині:
до двох метрів
(клас S2): 600, 900, 1500 мм.;
від двох до чотирьох метрів (клас SN4): 680, 970, 1600 мм.;
від чотирьох до шести метрів (клас SN6): 700, 1000, 1800 мм.;
від шести до восьми метрів (клас SN8): 780, 1170, 2000 мм.;
від восьми до дванадцяти метрів (клас SN12): 800, 1200, 2200 мм.;
від шістнадцяти метрів (клас SN14): 850, 1300, 2400 мм.

При цьому труби великого діаметру вибираються також по якості робочого середовища, тиску у системі і деяких інших показників.

Щоб отримати консультацію, уточнити ціну або замовити продукцію, телефонуйте або відправляйте повідомлення:
+38 (032) 244-17-70, 243-12-13
+38 (067) 672-71-89
E-mail: office@poliservice.com.ua