• На ринку з 2002 року!
  • No1 : Найширший асортимент продукції!
  • office@poliservice.com.ua
[forms ID=1]

Львів, Городоцька, 280

office@poliservice.com.ua

(032) 244-17-70, (067) 672-71-89

Телефонуйте!

Схеми дренажних систем

Типи дренажних систем

Усі існуючі схеми дренажних систем поділяються на два основних типи: 
1. Поверхневі дренажні системи – з точковим чи лінійним водозбором
2. Глибинні дренажні системи – забирають надлишок вологи, що утворюється у ґрунті через наявність в ньому ґрунтових вод.

Поверхневий дренаж - приклади схем

Завдяки цій простій системі забезпечується відведення великої кількості води з певної поверхні в період танення снігу або рясних дощів. В силу простоти технології навіть не професіонал може розробити проект та змонтувати систему.

У точкових системах водовідведення здійснюється за використання дощоприймачів. Вони встановлюються в місцях накопичення під час опадів найбільшої кількості рідини, а саме:
- в низинних ділянках
- в місцях розташування водостічних труб
- в місцях встановлення водопровідних кранів.

Маленька рекомендація:
при купівлі дощоприймачів краще зупинити вибір на тих, які укомплектовані сифонними перегородками. Завдяки їм неприємний запах з труб зливової каналізації не буде поширюватись.

Водовідведення з ділянки здійснюється центральною трубою, з якою повинні з’єднуватись усі дощоприймачі.

Укладання зовнішніх дренажних труб

В дренажній системі, що має лінійну конструкцію, використовуються такі спеціальні деталі, як жолоби, лотки та канали. Їх встановлюють у канави, що прориваються з уклоном до місця збору води, а зверху закривають решіткою. В такі канали з часом може потрапляти з зовнішнього середовища усіляке сміття – листя, гілки, пісок та ін. Аби усе це не засмічувало стік, потрібно встановити спеціальні ємкості, в яких буде затримуватись непотріб і які потім можна буде легко вичистити.

Дощеприйомник дренажної системи

Лінійні дренажні системи підходять для встановлення на ділянці в наступних випадках:
- місцезнаходження ділянки на схилі, що має кут від 3 градусів і більше. В такому разі, окрім своєї прямої функції, дренаж виконуватиме функцію захисту родючого шару ґрунту від вимивання водними потоками.
- якщо на ділянці містяться так звані тяжкі типи ґрунту, наприклад, глина, яка, як відомо, погано пропускає воду.
- якщо в даній місцевості часто і у великій кількості випадають дощі і сніг.

Корисна порада:
найбільш підходящим місцем на ділянці для монтажу лінійного дренажу є в’їзд у гараж, поблизу вхідної групи дому або вздовж садових доріжок.

Системи глибинного дренажу


Призначенням поверхневих дренажних систем є відвід води з ділянки, що випадає на землю у вигляді опадів. Однак такі системи не справляться з відводом ґрунтових вод. В таких випадках необхідно вирішувати проблему за допомогою закритого глибинного дренажу.

Якщо на ділянці складні геологічні умови, радимо довірити створення проекту дренажу спеціалістам своєї справи. Встановити готову систему можна буде власними силами, але проект повинен бути дійсно продуманим, враховувати всі нюанси, інакше ваша робота виявиться неефективною.

Приклад глибинного дренажу

В системі глибинного дренажу труби вкладаються так само з уклоном до місця збору або скидання води (водоприймача). Дуже добре підходять для цієї справи труби із полімерів.

Зверніть увагу:   Дренажні системи Е2-D

Розглянемо детальніше з яких етапів складається процес монтажу дренажної системи:

1. Починається будівництво зі встановлення обладнання місця, куди буде надходити вода, тобто – колекторного колодязя. Для того, аби спростити собі цю задачу, радимо обрати для колодязя готову ємкість, виконану з міцного полімеру. Звичайно ж можна збудувати колодязь самостійно і з інших матеріалів, наприклад, з готових залізобетонних кілець.

2. Після того, як колектор встановлено, потрібно приготувати траншеї для вкладання дренажних труб. Слід враховувати, що глибина траншеї повинна бути на 20-30 см. більша, аніж глибина укладки труби. Не забувайте, що траншея повинна витримати уклон для труби в розмірі 0,5-0,7%. Якщо з якихось причин (наприклад, складний рельєф) витримати уклон не вдається, необхідно включити у схему додаткове обладнання, а саме – насос для дренажу.

3. В траншеях потрібно створити «піщану подушку» товщиною 10 см., пісок при цьому слід якнайкраще втрамбувати.

4. Підготовлені траншеї встеляють спеціальною геотекстильною тканиною (неткане полотно). Її краї не повинні виступати за межі траншейних бортиків.

5. На тканину насипається шар гравію, а на нього вже вкладаються труби.

6. В місцях повороту трубопроводу встановлюються оглядові колодязі. І навіть на прямолінійних ділянках трубопроводу необхідно встановлювати такі колодязі на відстані кожних 50 метрів.

7. Якщо дренаж проходить навколо будинку, то так само як і випадку поверхневих систем колодязі встановлюють по кутах – там, де трубопровід повертається на 90 градусів.

8. Зверху на трубу насипається шар промитого гравію, конструкція обертається геотекстилем. Закріпити тканину на місці можна при потребі поліетиленовою мотузкою. Спеціальна тканина в цьому випадку виконує функцію фільтру: вона не пропускає частинки землі та не дозволяє гравію покритись шаром мулу.

9. Далі в оберненій послідовності слід засипати траншеї. Спочатку йде пісок, потім – грунт, зверху можна вкласти смуги дернини. «Піщана подушка» в дренажній системі необхідна, оскільки вона не підлягає деформаційним зсувам під час природних циклів замерзання-відлиги. В період міжсезоння вона запобігає руйнуванню труб.

Схема укладання дренажних труб в землю

В деяких випадках захистити ділянку від надмірної вологості можна без застосування труб, а з допомогою так званого м’якого дренажу. Суть цього пристосування полягає в заповненні траншей фільтруючим матеріалом (наприклад, щебенем крупної фракції або битою цеглою). Так само як і у випадку трубчастої системи дренажу, траншеї зверху вкриваються пластом дернини.

Підіб'ємо підсумки:

Встановлення на ділянці дренажної системи подекуди є просто обов’язковим заходом, який захистить ваш будинок, а також рослини навколо нього від згубного впливу надлишкової вологості. Стандартні схеми дренажу, як правило, не є складними, а це означає, що кожен може власними силами спорудити його.

Однак пам’ятайте: від того, наскільки грамотно ви підійдете до проектування цього механізму (особливо, якщо мова йде про глибинний дренаж) залежить подальший стан всієї ділянки і будинку. Тому тут як ніколи важливою є точність у підрахунках: навіть малесенька помилка може зробити всю систему абсолютно неефективною і можливо навіть погіршить водний режим території. Наприклад, якщо ви вкладете труби недостатньо глибоко у грунт, висаджені дерева та кущі можуть просто загинути і територія буде нерівномірно висушуватись.

Саме тому, якщо ви не впевнені у своїх підрахунках, краще довірити справу професіоналам у цій галузі. Можливо це зекономить вам кошти, які були б потрачені на ліквідацію наслідків неправильно прокладеної дренажної системи.

Щоб отримати консультацію, уточнити ціну або замовити продукцію, телефонуйте або відправляйте повідомлення:
+38 (032) 244-17-70, 243-12-13
+38 (067) 672-71-89
E-mail: office@poliservice.com.ua