• На ринку з 2002 року!
  • No1 : Найширший асортимент продукції!
  • office@poliservice.com.ua

Львів, Городоцька, 280

office@poliservice.com.ua

(032) 244-17-70, (067) 672-71-89

Телефонуйте!

Геотекстиль для дренажу

Геотекстиль - різновиди, властивості, сфери застосування

Геотекстиль – універсальний будівельний матеріал, який використовується в різноманітних сферах життя: він подовжує строк служби дорожнього покриття, зміцнює фундамент будівлі, покращує дренажну конструкцію системи водовідводу. 

Геотекстилем (геотканиною) називають спеціальну полімерну тканину, в яку можуть додаватись волокна рослинного або тваринного походження і яку виготовляють голкопробивним або термоскріпленним способом. Як ми вже казали, її найчастіше використовують при будівельних роботах, особливо тих, які мають стосунок до розподілу ґрунтів і фільтрації води. Далі ми розглянемо детальніше особливості використання цього матеріалу, його різновиди і конкретні сфери застосування.

Різновиди геотекстилю

Геотекстиль поділяють на різновиди в залежності від способу його виробництва.
Тканий геотекстиль – один з найміцніших видів геотканини. 
Нетканий (голкопробивний) геотекстиль – також дуже міцний матеріал, з дуже хорошою пропускною здатністю. 
Термоскріплений геотекстиль: виготовляється методом термічного каландрування – скріплення під дією високих температур. Цей різновид геотекстилю відрізняється особливою міцністю. Єдиний недолік: пори цього матеріалу можуть швидко забиватися дрібнодисперсними частинками. 
Голкопробивна геотканина, армована геосіткою – надзвичайно міцне і надійне полімерне полотно.

тканий геотекстиль для дренажу

Також по темі:   Поверхневий та глибинний дренаж

Етапи виробництва голкопробивного геотекстилю

Серед усіх перелічених нами різновидів геотекстилю найбільшою популярністю користується нетканий, іншими словами – голкопробивний геотекстиль. Він виготовляється у такий спосіб: спресоване поліпропіленове або поліефірне волокно попередньо розпушується на спеціальному конвеєрі. Апарат відриває від волокна маленькі клаптики. Після цього конвеєр розділяє шматочки волокна на окремі нитки за допомогою струменя повітря. Ці нитки надзвичайно тонкі: довжина одного грама такої нитки складає приблизно три кілометри.

Наступний етап у виробництві цього типу геотекстилю – формування полотна із хаотично розташованих ниточок поліпропілену або поліефіру методом пресування.

Далі полотно пропускають через голкопробивний пристрій. Він пробиває текстиль наскрізь, переплітаючи нитки і утворюючи щільну структуру.

В результаті цього технологічного процесу ми отримуємо довговічний, дуже міцний і екологічно безпечний матеріал, який відмінно справляється зі своєю функцію: пропускати крізь себе воду і повітря.

нетканий або голкопробивний геотекстиль для дренажу


Властивості геотекстилю

- Він має високу стійкість до впливу агресивних хімічних речовин;
- В його структурі не може виникати пліснява і грибок;
- Великий діапазон температури, за якої він може експлуатуватися: від мінус шістдесяти до плюс ста десяти градусів за Цельсієм;
- Високий коефіцієнт пружності, а відтак – хороша опорна (армуюча) здатність;
- Геотекстиль продається у вигляді рулонів різноманітної довжини і ширини, тому підібрати потрібні вам параметри полотна буде легко.

Сфери застосування геотекстилю

Як вже було зазначено, геотканина має такі властивості, як висока міцність матеріалу, щільність і еластичність. Тому він широко застосовується у різноманітних сферах:

• Відвід вод і дренаж. Встановлена система водовідводу з ґрунту, на якому розташовуються різноманітні конструкції, збільшує їх міцність і надійність, продовжує строк їх служби.

• Геотекстиль запобігає заливанню дренажних труб, і в такий спосіб підвищує ефективність їх роботи.

• Фільтрація ґрунтових вод. Ця тканина здатна ефективно очищати ґрунтові води від глини і піску. Вода безперешкодно протікає через грунт і не забруднюється його частинками. За рахунок того, що грунт не вимивається, підвищується його несуча здатність, а також надійність фундаменту і всієї конструкції.

• Захист конструкцій від потрапляння в їх підземну частину коріння рослин, великих та гострих уламків гірських порід – усього, що може пошкодити систему.

• Розподіл ґрунтів і різноманітних насипних матеріалів. При такому розподілі знижується розхід матеріалів, а також стає неможливим їх перемішування між собою і з грунтом.

використання геотекстилю для розподілу грунтів

• Армування. Коли ви вкладаєте в фундамент будь-яких споруд геотекстиль, це сприяє тому, що навантаження на конструкції розподіляється оптимально: зменшується усадка і деформаційні впливи. Міцність при розтягненні у геотекстиля складає 15 кН/м., а умовний модуль деформації складає до 35 кН/м.

Геосинтетичні матеріали просто незамінні при встановленні дренажних систем, облаштуванні стічних комунікацій, будівництві тунелів, укладці фундаментів та ін. Тому сфера застосування геотекстилю дуже широка: промислове і житлове будівництво, гідротехнічне будівництво, ландшафтний дизайн.

Геотекстиль дуже потрібний у транспортному будівництві: при його застосуванні значно зменшуються витрати на щебінь та пісок, збільшується несуча здатність дорожнього полотна, за рахунок чого збільшується його надійність та експлуатаційний строк. Знижується ризик виникнення на дорозі тріщин, просадок, вибоїн та інших можливих дефектів.

Використання того чи іншого різновиду геотекстилю напряму залежить від виду робіт, які необхідно буде виконати. Матеріал обирається із врахуванням необхідних для роботи якісних характеристик, зокрема – щільності.

Наведемо приклад. Для дренажної системи потрібно використовувати геотканину із щільністю 200-300 г./м3. Функції геотекстилю при облаштуванні дренажної системи: запобігання дифузії у воду щебеню, просідання грунту і заливання дренажних труб. Найкраще з цими функціями справляється термос кріплений геосинтетичний матеріал, в основі виробництва якого лежить первинна сировина.

використання геотекстилю для дренажу
Для обертання дренажних труб ідеально підійде геотекстиль з найменшою товщиною і щільністю. Але при цьому він повинен мати високу водопропускну здатність і бути по максимуму міцним.

Також по темі:   Як облаштувати дренажну систему

При проведенні ландшафтних робіт підійде матеріал із меншою щільністю: близько 100 г./м3.
Окрім того, вибір того чи іншого різновиду геотканини залежить від діаметра водопровідних труб, які потрібно огорнути геосинтетиком.

Зверніть увагу!
При покупці геотекстилю не слід орієнтуватись виключно на ціну або популярний бренд. Не завжди якість імпортного або дорогого геотекстилю відповідає тій високій вартості, яка стоїть у ціннику. Запитайте у консультанта або прочитайте в описі товару про спосіб виробництва геотканини, яку ви плануєте придбати, про її щільність та характеристики міцності.


Для того, аби з першого погляду визначити високоякісний геосинтетик, зверніть увагу на його колір: він повинен бути білосніжно білим.

Як бачимо, завдяки своїм унікальним властивостям геотекстиль сьогодні користується величезним попитом і використовується у різноманітних сферах господарювання. Він незамінний при будівництві гідротехнічних і земляних конструкцій, в будівельній і транспортній промисловості. Його використання є виправданим як у промислових масштабах, так і при проведенні немасштабних робіт, наприклад, в рамках власного приватного будинку та прибудинкової території.

Щоб отримати консультацію, уточнити ціну або замовити продукцію, телефонуйте або відправляйте повідомлення:
+38 (032) 244-17-70, 243-12-13
+38 (067) 672-71-89
E-mail: office@poliservice.com.ua