• На ринку з 2002 року!
  • No1 : Найширший асортимент продукції!
  • office@poliservice.com.ua
[forms ID=1]

Львів, Городоцька, 280

office@poliservice.com.ua

(032) 244-17-70, (067) 672-71-89

Телефонуйте!

Підбираємо теплоізоляцію K-Flex

Водопровід з пластику

В останні десятиліття технічний прогрес кардинально змінив наш побут: значно спростилися будівельні технології, з’явились нові матеріали підвищеної якості. Якщо раніше при прокладанні водопроводу потрібна була ціла бригада зі спеціальними інструментами і технікою, то зараз це під силу й одній людині.

водопровід з поліпропіленових труб

Сьогодні пластикові труби для водопостачання може прокласти навіть людина без спеціальної освіти!

У час повсюдного використання пластмасових виробів і під системи водопостачання виробники пропонують труби із різноманітних полімерів. Металеві трубопроводи давно забуті. Кожен покупець, який вирішив самостійно прокласти водопровід, зможе знайти для себе оптимальний варіант. Поєднання умов експлуатації, якості і вартості – ось чим приваблюють споживача пластикові труби.

ПРО ПОПУЛЯРНІ РІЗНОВИДИ ПЛАСТИКОВИХ ТРУБ У СИСТЕМАХ ЗОВНІШНЬОГО ВОДОПОСТАЧАННЯ

Особливості пластикових труб

Поліетиленові труби характеризуються підвищеною міцністю, але при цьому залишаються еластичними і гнучкими. Без пошкоджень і проривів переносять замерзання води (до -20 С) у водопроводі. З’єднуються дифузним зварюванням, обтиском і розбірними фітингами. Труби ПНТ стійкі до механічних ударів і застосовуються, коли потрібна підвищена кільцева жорсткість (під проїжджою частиною дороги).
Полівінілхлоридні труби мають найбільшу жорсткість в порівнянні з іншими полімерними трубами. ПВХ труби не зношуються під дією УФ-випромінювання і можуть застосовуватись для відкритої зовнішньої мережі водопостачання. Відмінно протистоять хімічним реагентам. З’єднуються склеюванням, РТВ-ущільненнями або за допомогою розтрубів.
Поліпропіленові труби – це більш дешевий аналог поліетиленових труб. Фізико-хімічні і термічні якості цих різновидів полімерних труб дуже схожі, але встановлення поліпропіленового водопроводу спрощується за рахунок доступності різноманітних фітингів, вентилів, перехідників та інших елементів монтажу. Поліпропіленові труби з’єднуються зварюванням, при цьому утворюється монолітне з’єднання, яке запобігає протіканню.

ЗАГАЛЬНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ ПЛАСТИКОВИХ ТРУБ З РІЗНИХ ПОЛІМЕРІВ:
• Відсутність корозії.
• Стійкість до хімічних впливів.
• Відсутність утворень на стінках.
• Довговічність (50 років).
• Нетоксичність.
• Міцність в поєднанні з еластичністю.
• Стійкість до перепадів тиску.
• Низька теплопровідність.
• Легкість монтажу.
Є у пластикових труб і недоліки:
• Всі полімери легкозаймисті.
• Вони швидко зношуються під дією УФ-випромінювання.
• При нагріванні понижується еластичність і міцність.
• Мають високе лінійне розширення при температурних коливаннях.

МАРКУВАННЯ ПЛАСТИКОВИХ ТРУБ ДЛЯ ВОДОПРОВОДУ

Пластикові водопровідні труби виготовляють різні підприємства і компанії світу. Єдиних міжнародних стандартів маркування не існує, тому позначаються труби по-різному. Але все ж таки є загальноприйняті показники, такі як тиск, розміри (діаметр), позначення матеріалу.

Номінальний тиск вимірюють у барах - дин/см2. PN – буквене позначення постійного номінального тиску води, який труби витримують протягом всього строку експлуатації. Чим вище показник PN, тим товстіші стінки водопровідної труби. Наприклад, вироби PN 25 мають армовані фольгою стінки і призначені для гарячого водопостачання, а маркування PN 16 використовується для труб з холодною водою. Коли показники водопровідної системи (температура, тиск) перевищують параметри, вказані у супровідній літературі, строк служби виробу зменшується.

Розшифрування маркування труб
Різні виробники для позначення матеріалу використовують різні буквені сполучення, однак PP (англ.) або ПП (рос.) однозначно розшифровується як «поліпропілен».

Полімерний матеріал поділяється на різні типи. Кожен тип має свою сферу дії і призначення. Перший тип (PPH, PP – тип 1, PP-1) – гомо полімер, другий тип (PPB, PP – тип 2, PP-2) – блок-сополімер. Сьогодні найбільш визнаним із всіх різновидів поліпропілену є третій тип – рандом-сополімер (PP-random, PPR, PPRC).

Полівінілхлоридні труби також поділяються на кілька підвидів: полівінілхлорид (ПВХ) для водопроводу із холодною водою і хлорований полівінілхлорид (ХПВХ) для гарячого водопостачання. При стиковці різних видів труб використовують спеціальні перехідники.

Діаметр – ще один найважливіший параметр. Завжди вказується зовнішній трубний діаметр, так як з’єднувальні елементи стикуються саме із зовнішньою поверхнею труби. Значення внутрішнього діаметру враховується у водопроводах складної системи, а для самостійної установки водопроводу у приватному будинку достатньо дотримуватись правила: внутрішній діаметр зменшується від центральної частини до периферії – це дозволить зберегти оптимальний тиск у розводці.

При монтажі системи зовнішнього водопостачання із пластикових труб слід враховувати такі важливі фактори, як:
• Високий показник лінійного розширення (у 20 разів перевищує розширення труб із металу);
• Підвищений шумовий ефект;
• Низький опір вогню;
• Низька адгезія (зчеплення) з іншими будівельними матеріалами.

Пластикові труби гнучкі і пластичні – ці важливі властивості дозволяють уникнути руйнувань, коли збільшується лінійне навантаження і система водопостачання деформується. Щоб компенсувати лінійні розширення пластикового водопроводу, при його збірці використовують муфти (моно полімерні фітинги). Заводська муфта виготовляється з запасом довжини в 10 мм – цей запас розрахований на утворення технологічного проміжку, який компенсує лінійне розширення труб із пластику.
Схема водопостачання приватного будинку

МОНТАЖ ВОДОПРОВІДНОЇ СИСТЕМИ

Роботи по прокладанню водопроводу починаються із складання проекту – це підсильне завдання навіть для людини без інженерної освіти. У проекті враховуються всі нюанси системи водопостачання: специфіка водопроводу, необхідне обладнання, допоміжні деталі, матеріали для утеплення.

Обов’язкові елементи водопроводу:
• Насосна станція;
• Накопичувальна ємність для підтримки оптимального тиску води у системі;
• Трубопровід;
• Запірний механізм;
• Регулюючі прилади контролю.

Монтажні роботи включають:
• Підготовку грунту під укладку труб;
• Вкладання труб;
• Закладення труб у місці введення через стіну будівлі;
• Закопування траншеї грунтом;
• Гідравлічне випробування водопроводу на герметичність.

Частіше за все водопровідні системи ховають під грунтом – так ділянка навколо будинку виглядає більш естетично, а труби додатково захищені землею. При цьому труби вкладаються у підготовлену траншею. Глибина траншеї залежить від промерзання землі взимку. Іноді достатньо і 50 см. глибини, але в основному копають на 1,5 м. У місцевостях із сильними заморозками цю відстань збільшують до 2 метрів. Ширина траншеї: d+50 см., де d позначає зовнішній діаметр труби, що використовується.
Дно траншеї ретельно вирівнюється, забирається каміння. При пухкому грунті може знадобитися укріплення дна. При щільному грунті обов’язково здійснюється обсипання труби гравієм, щебенем або піском. Пісок потрібно втрамбовувати шар за шаром.
Прокладання водопроводу здійснюється з мінімальним нахилом в сторону дренажної системи, а дренажний кран встановлюється у найнижчому положенні водопроводу – тоді при необхідності вода зливається з системи повність (без залишку). Для якісного зливу краще робити штучний нахил.
Монтаж водопроводу здійснюється на дні викопаної траншеї. Вкладання трубопроводу починають від колодязю до будівлі. Після з’єднання труб проводять їх вирівнювання, утеплення, гідроізоляцію і засипання грунтом.

УТЕПЛЮЄМО ВОДОПРОВІДНУ СИСТЕМУ

Основні вимоги до утеплюючих матеріалів: стійкість до загоряння і низька теплопровідність. Пройшли часи, коли труби утеплювали по єдиній технології – скловатою. Сьогодні промисловий ринок пропонує матеріали, що відрізняються способом застосування, по структурі і складу: базальтові (дорого), пінопластові, поліетиленові (спінений поліетилен).

утеплення пластикових труб

Пластикові водопровідні системи з утеплювачем потрібно обов’язково ізолювати від потрапляння вологи. Не можна допускати намокання утеплюю чого шару і його стискання грунтом, так як це зведе до нуля весь утеплюючий ефект. Поширений і надійний утеплювач – пінопластові шкарлупи в оболонці. Пінопласт має великий коефіцієнт енергозбереження, але в нього легко проникає волога. Щоб запобігти зволоженню утеплювача, пінопласт поміщають в гідро ізолюючу оболонку.

Схема утеплення труби зігріваючим кабелем
З найбільшим старанням потрібно утеплювати водопровідні труби на вході в будівлю. Відстань трубопроводу від виходу з грунту до введення в дім схильне до найбільшого охолодження. Щоб уникнути замерзання на цьому відрізку, застосовують нагрівальний кабель. Зігріваючим дротом обмотують трубу з кроком в 10 см. (можна збільшити). Для скорочення енергетичних затрат встановлюють спеціальний датчик, що контролює температуру труби, - при критичній температурі електрика автоматично вимикається. Система температурного контролю розміщується якомога далі від гріючого елементу. Нагрівальний кабель можна пустити вздовж (або навколо) всього трубопроводу – це 100% гарантія безперебійного водопостачання взимку. Монтаж утеплення здійснюють після установки саморегулюючого кабелю на труби.

Гідравлічне випробування водонапірної системи

Випробування напірних систем водопостачання проводять для виявлення неякісних швів і стиковок. Гідравлічну перевірку, згідно з вимогами ДБН, проводять у такий спосіб:
• Водопровід заповнюють водою без тиску на 2 години;
• У водопроводі створюють тиск води і підтримують його 30 хв.;
• Трубопровід оглядають.
Перед експлуатацією водопровідну систему промивають питною водою. Промивку здійснюють, поки вода із трубопроводу не буде відповідати всім нормативним вимогам (без домішок і запаху).

З’ЄДНУВАЛЬНІ ЕЛЕМЕНТИ І ІНСТРУМЕНТИ ДЛЯ ПЛАСТИКОВИХ ТРУБ

Монтаж трубопроводу неможливий без елементів з’єднання і спеціальних інструментів. Збирається система пластикового водопроводу легко і швидко. Робота виконується акуратно.
Ножиці для розрізання пластикової труби
Трубу із пластика можна розрізати і ножівкою для металу. Але після розпилювання торець труби буде мати задирки, які доведеться довго зачищати. Набагато простіше користуватися спеціальними ножицями – рівний зріз вийде швидко і без особливих зусиль.

поліетиленові фітінги

Зварювальний апарат для труб

Для з’єднання пластикових труб використовують спеціальний зварювальний апарат.
Зварювальний апарат для з’єднання пластикових труб схожий на звичайний паяльник. Робота з ним проста. Асортимент зварювальної апаратури на сучасному ринку доволі великий. Є дорогі агрегати під 100 тис. руб., але для особистого користування можна знайти більш демократичний варіант за 4 тисячі рублів. Всі апарати оснащені повітряним охолодженням, індикатором максимального нагріву, регульованою силою дуги.

При роботі зі зварювальним апаратом необхідно пам’ятати прості правила:
• Зварювальна поверхня, знежирена спеціальним розчином, чиста і суха;
• Зварювальні роботи проводяться при температурі не нижче +5 С;
• Для покращення якості зварювання у торця труби великого діаметру (від 50 мм) знімається фаска під кутом 45гр;
• Перед зварюванням армованих труб необхідно зчистити шар фольги.
Фітинги із полімерів
Конструктивні елементи для збирання системи водопостачання призначені для зрощування пластикових труб. Фітинги єднають труби із різними діаметрами, створюють розгалуження, служать перехідниками від пластику до металу.

Щоб отримати консультацію, уточнити ціну або замовити продукцію, телефонуйте або відправляйте повідомлення:
+38 (032) 244-17-70, 243-12-13
+38 (067) 672-71-89
E-mail: office@poliservice.com.ua